O materskej škole

Profil škôlky

Materská škola svätých anjelov strážcov je organizačnou zložkou Spojenej katolíckej školy v Nitre, ktorej zriaďovateľom je Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Nitra. Jej ostatné zložky Gymnázium sv. Cyrila a Metoda spolu so školským internátom a Základná škola sv. Svorada a Benedikta spolu so školským klubom detí vznikli už v školskom roku 1991/1992. Po spojení do jedeného celku k 1.1.2005 tak škola poskytuje kontinuálne vzdelávanie a výchovu pre deti a mládež od 6 do 19 rokov.

Rozšírením počtu organizačných zložiek o Materskú školu svätých anjelov strážcov sme vyšli v ústrety mnohým rodinám, ktoré chcú pre svoje deti zabezpečiť zodpovednú výchovu a vzdelávanie od predškolského veku až po dospelosť. Veľká osemstočlenná rodina žiakov a študentov spojenej školy sa tak obohatila o najmenších súrodencov, ktorým je schopná poskytovať vzdelanie a výchovu až po maturitu.

Zriadenie materskej školy je nielen reakciou na akútny nedostatok týchto škôl v meste Nitra, ale i vedomá snaha poskytnúť pre kresťanské rodiny i všetkých ostatných záujemcov, ktorí súhlasia s výchovou a vzdelávaním v duchu katolíckej viery a morálky, alternatívu obohatenú najmä o duchovný a morálny rozmer.

Spojená katolícka škola má vlastného duchovného správcu a sestry zasväteného života, ktorí vytvárajú neobyčajne širokú ponuku duchovných aktivít. Duchovnými aktivitami ale i kultúrnymi, spoločenskými a športovými podujatiami vytvárajú všetci žiaci bez rozdielu veku jednu veľkú rodinu. Do nej budú začlenené i deti z materskej školy, samozrejme pri plnom rešpektovaní ich osobitostí.

• Spojená katolícka škola, Farská 19, Nitra, MŠ svätých anjelov strážcov
    Farská 43, 949 01 Nitra